Combaterea risipei alimentare

Pâinea artizanală din hrișcă și semințe de in este o pâine delicioasă și nutritivă, perfectă pentru cei care sunt preocupați de sănătate, dar care doresc să se bucure de plăcerea unei pâini proaspete. Creată dintr-un amestec de făină de hrișcă și semințe de in, această pâine are o aromă unică de nucă și o textură densă, apetisantă. Datorită semințelor de in înmuiate, în combinație cu timpul lung de maturare, această pâine își dezvoltă savoarea specifică și rămâne proaspătă mai mult timp.

Datorită făinii de hrișcă, această pâine este bogată în proteine, fibre și antioxidanți, care contribuie la îmbunătățirea digestiei, la creșterea nivelului de energie și la susținerea sănătății în general. În ceea ce privește semințele de in, acestea sunt bogate în acizi grași omega-3, care pot ajuta la reducerea inflamației și la scăderea riscului de boli de inimă.

Ceea ce diferențiază această pâine de alte pâini este procesul artizanal folosit pentru a o crea. Fiecare pâine este atent lucrată, asigurându-ne că aluatul este frământat și modelat corespunzător pentru a produce textura și aroma perfectă. Folosirea ingredientelor naturale de înaltă calitate contribuie, de asemenea, la gustul unic și la beneficiile pentru sănătate ale pâinii.

Pâinea artizanală cu hrișcă și semințe de in este o dovadă a măiestriei și a dedicării echipei noastre pentru prepararea pâinii de înaltă calitate. Experimentează această pâine inedită în cadrul unei rețete la fel de speciale. Mai întâi, prăjește feliile de pâine, până la textura dorită. Întinde un strat gros consistent de unt de arahide și adaugă 4 felii de banane, apoi presară deasupra câțiva germeni de praz pentru a finaliza preparatul. 

NOTĂ: Pentru micul dejun, înlocuiește germenii cu granola cu nucă de cocos și cacao.

Categorii
Tipuri de paine
Urmareste-ne pe social media

Pâinea artizanală din hrișcă și semințe de in este o pâine delicioasă și nutritivă, perfectă pentru cei care sunt preocupați de sănătate, dar care doresc să se bucure de plăcerea unei pâini proaspete. Creată dintr-un amestec de făină de hrișcă și semințe de in, această pâine are o aromă unică de nucă și o textură densă, apetisantă. Datorită semințelor de in înmuiate, în combinație cu timpul lung de maturare, această pâine își dezvoltă savoarea specifică și rămâne proaspătă mai mult timp.

Datorită făinii de hrișcă, această pâine este bogată în proteine, fibre și antioxidanți, care contribuie la îmbunătățirea digestiei, la creșterea nivelului de energie și la susținerea sănătății în general. În ceea ce privește semințele de in, acestea sunt bogate în acizi grași omega-3, care pot ajuta la reducerea inflamației și la scăderea riscului de boli de inimă.

Ceea ce diferențiază această pâine de alte pâini este procesul artizanal folosit pentru a o crea. Fiecare pâine este atent lucrată, asigurându-ne că aluatul este frământat și modelat corespunzător pentru a produce textura și aroma perfectă. Folosirea ingredientelor naturale de înaltă calitate contribuie, de asemenea, la gustul unic și la beneficiile pentru sănătate ale pâinii.

Pâinea artizanală cu hrișcă și semințe de in este o dovadă a măiestriei și a dedicării echipei noastre pentru prepararea pâinii de înaltă calitate. Experimentează această pâine inedită în cadrul unei rețete la fel de speciale. Mai întâi, prăjește feliile de pâine, până la textura dorită. Întinde un strat gros consistent de unt de arahide și adaugă 4 felii de banane, apoi presară deasupra câțiva germeni de praz pentru a finaliza preparatul. 

NOTĂ: Pentru micul dejun, înlocuiește germenii cu granola cu nucă de cocos și cacao.

Dedicarea noastră pentru produsele coapte a început în 1939. Ne mândrim cu faptul că oferim cele mai bune produse de panificație. 

Urmărește-ne

Dedicarea noastră pentru produsele coapte a început în 1939. Ne mândrim cu faptul că oferim cele mai bune produse de panificație. 

Informatii

Urmareste-ne

© 2022 DESPREPAINE.RO – TOATE DREPTURILE REZERVATE